Čtení s babičkou a dědečkem“

Čtení s babičkou a dědečkem“ 1

V rámci projektu podpora besed „ MAP II “ na podporu čtenářské gramotnosti nás v pondělí 17.5.2021 navštívily senioři.

Děti si vyslechly čtené pohádky a příběhy v podání seniorů. Dětem se nejvíce líbila pohádka O kohoutkovi a slepičce. Dozvěděly se, co se kohoutkovi přihodilo, proč mu jadérko uvízlo v krku. Děti si uvědomily, že je důležité se s každým se vždy rozdělit, proč bychom neměli být lakomý a myslet jen sami na sebe. Děti se mimo jiné dozvěděly, že mít doma vlastní knížky nebylo dříve tak běžné. Dříve knihy mívaly až děti starší, školáci. Dnes bychom si knih, co máme doma měli vážit a chovat se k nim s citem a pečlivostí. Nás těší, že se seniorům v naší mateřské škole líbí a jak s úsměvem tvrdí, tak v mateřské škole mezi dětmi vždy omládnou. Budeme se těšit na další společné setkání při dalším čtení a nebo při tvořivých dílničkách. Doufáme, že situace na podzim bude už příznivá, abychom mohli všechny společné akce uskutečnit.

Svátek má Rostislav

Zítra má svátek Marcela