Kniha-moje kamarádka

Celotýdenním tématem od 17.5. do 21.5. ve třídě Ježečků byla Kniha-moje kamarádka.

Hned v pondělí k nám přišla do školky přišla babička Komendová. Děti se na ní velice těšily  a hned všem vyprávěly, že přijde a bude nám číst pohádku. Během celého týdne si děti nosily své oblíbené knihy. Vzájemně si je prohlížely. S dětmi jsme si povídaly k čemu kniha slouží a jaké další knihy mají ve knihovničce. Ke knize patří zajisté papír, bez něho by nemohla ani vzniknout. Seznámili jsme se, jak dřív vznikal papír, jak se vyrábí nyní,  co je potřeba k výrobě papíru,  na co lidé psali, když ještě papír nebyl a spoustu jiných zajímavých informaci. Společně jsme se pokusili o výrobu ručního papíru. Nejdříve jsme papír namočili do sklenice a nechali úplně rozmočit. Druhý den jsme vzniklou směs rozmixovali a dali na plech. Houbičkou jsme vysušovali přebytečnou vodu a nechali úplně vyschnout. Práce s papírem  a jeho výroba děti velice bavila a dětem se moc povedla. V pátek jsme téma o knize zakončili návštěvou Jáchymkovi maminky, která ve spolupráci se svojí maminkou napsala dětskou knihu O Babákovi a sumci Břichomluvci. Dětem se téma Kniha – moje kamarádka velice líbilo. Dozvěděli se spoustu přínosných informací o knize a co vše předchází tomu než samotná kniha vznikne.

Svátek má Rostislav

Zítra má svátek Marcela