Návštěva v knihovně

Návštěva v knihovně 1

Dnes 17.6.2021 jsme se vydaly téměř po roce do Městské knihovny v Miroslavi v rámci projetu MAP II na podporu čtenářské gramotnosti.

Chtěli jsme, aby děti, co budou opouštět mateřskou školu, věděli, kde se knihovna nachází a jak to v ní chodí.
Po příchodu nás přivítala usměvavá paní knihovnice Hrbová. Seznámila děti s prostorami městské knihovny, nejvíce se dětem samozřejmě líbilo v oddělení pro děti. Paní knihovnice pověděla dětem, jak vypadá kniha a časopis, kdo knihy píše a maluje do nich obrázky, jak jsou knihy uložené v policích, jaké mají barevné rozlišení a jak se ke knihám správně chováme. Děti pilně poslouchaly výkladu paní knihovnice. Byly překvapené z toho, že si knížky nemusí jen půjčovat, ale mohou si v knihovně jen prohlížet. Děti si mohly samy nějakou knihu nebo časopis vybrat a prohlédnout a nebo se jen tak uvelebit mezi velkými sedacími vaky a odpočívat. Děti měli přichystané omalovánky a kdo měl zájem mohl si vyrobit záložku do knihy, kterou si odnesli domů. Návštěvu knihovny jsme si moc užili. Jestli Vás, rodiče, budou děti prosit o to, abyste se s nimi v knihovně zastavili, přimlouváme se za to, abyste jim toto přání splnili. Užijete si tak s dítětem cenné společně strávené chvíle. Třeba i na Vás krásné prostředí plné knížek zapůsobí a stanete se pravidelnými návštěvníky.

Svátek má Oto

Zítra má svátek Jaroslav