Projektový den na kozí farmě

Projektový den na kozí farmě 1

Dnes 21.10 jsme s dětmi navštívily Kozí farmu Dora v Ratibořicích u Jaroměřic nad Rokytnou.

Na farmě se specializují nejen na chov koz, ale také na produkci výrobků z kozího mléka, z nichž celá řada je označena značkou BIO. Kozí mléko se zpracovává v mlékárně, která je součástí farmy a sortiment výrobků je široký, od mléka až po jogurty nebo sýry.

Děti měly možnost nejenom kozy vidět, ale mohly si je pohladit nebo jim dát seno. Ihned po příjezdu na farmu jsme se vydali na dojení koziček. Paní, která nás provedla celou farmou, dále nás seznámila s celým pracovním postupem zpracování od mléka, které nám dávají kozičky až po výrobu sýru či jogurtu. Prošly jsme si všechny stáje, dozvěděly jsme se proč jsou některé kozy od sebe tak oddělené, co kozy jí a kolik jich na farmě maji🐐🐐. Prohlédly jsme si rozlehlé pastviny a krásné okolí farmy. Na závěr prohlídky jsme měli přichystané malé občerstvení v podobě pudingu se šlehačkou, který byl připraven z kozího mléka. Všem puding moc chutnal. Nejvíce se dětem líbila malé kůzlatka a dojení koz.

Doufáme, že tato návštěva nebyla poslední a brzy ji zopakujeme, nejlépe brzy na jaře, kdy se stádečko koz rozšíří o nové přírůstky.

Foto :

Svátek má Jaroslav

• Světový den grafiky

Zítra má svátek Vlastislav

• Mezinárodní den smutku
  • Mezinárodní den pro bezpečnost a zdraví při práci