Projektový den v mš- Tajemství lesa

Projektový den v mš- Tajemství lesa 1

Dnes nás v rámci Šablon III- projektového dne navštívil myslivec z pochopprirodu.cz s liškou Coco.

Děti se dozvěděly spoustu zajímavých informací u jelenech, srnkach, liškách a zvířatcích, které žijí v lese. Dozvěděly se, jaký je rozdíl mezi parohy a rohy, co je to trofej, jak se zdraví myslivci, co je to lopata, komu svítí světla 👀, k čemu používají zvířata čelich a spoustu zajímavých informaci...rohy, paroží a kůže zvířat si mohly děti omakat a otěžkat, kolik takové paroží váží, uvědomili jsme si jakou těžkou zátěž musí jelen nosit stále na sobě 🦌. Na vše jsme se podívali pěkně zblízka. Liška Coco se nás trošku bála, ale i přesto jsme si ji mohli zblízka pořádně prohlédnout. Dozvěděly jsme se o ní, čím se živí, koho loví, kdo loví ji a proč se říká liška podšitá 🦊. Projektový den se nám velice líbila užili jsme si. Tématu Les se budeme věnovat celý tento a následující týden.

Svátek má Rostislav

Zítra má svátek Marcela