Projektový den - Vesmírné putování

Projektový den - Vesmírné putování 1

V úterý 16.2.2021 proběhl v naší školce projektový den, hrazený ze Šablon II.

V úterý 16.2.2021 proběhl v naší školce projektový den, hrazený ze Šablon II,  na téma „Vesmírné putování“. S pozvaným odborníkem jsme dětem připravily pestrý a zajímavý program, díky kterému mohly děti získat mnoho poznatků o vesmíru, pohybu planet, souhvězdích. Kromě povídání o vesmíru, třídění obrázků, práce s encyklopediemi, děti také sestavovaly puzzle s vesmírnými náměty. Z kostek si sestrojily raketoplány.  Zahrály si pohybové hry na téma „Živý vesmír“, jak obíha Země kolem slunce a Měsíc kolem Slunce. V zážitkovém Vesmírném stanu hlédly projekci o Vesmíru a alepoň na chvili se stali jeho součastí :-)..Děti si vytvořily obrázky s vesmírnými výjevy a své znalosti si otestovaly v pracovních listech a omalovánkách. Při práci rozvíjely fantazii, tvořivost, jemnou motoriku a konstruktivní myšlení. Dětem se projektový den velice líbil, téma je velice zaujalo a bylo velkým obohacením a zpestřením výuky.

Více fotografií

Svátek má Jiří

• Světový den laboratorních zvířat
  • Mezinárodní den skautů a skautek