Mateřská škola SLUNÍČKO

Uspávání broučků

Uspávání broučků 1

24. října proběhla tradiční podzimní akce naší školky tentokrát s názvem Uspávání broučku. Společně jsme se sešli na zahradě naší školky, kde jsme tanečkem Beruška přivítali naše maminky, tatínky, babičky a rodinné příslušníky. Pro děti byly připravené úkoly a dílničky.

Děti si mohly vyrobit z přírodnin a provázku pavučinku a nebo nazdobit kamínek, prolézat pavučinou jako pavouček, lovit broučky ve sklenicích, skákat v pytli jako brouček do svého domečku a spoustu jiných úkolů. Pak děti pomocí básničky a písničky uložili broučky k zimnímu spánku. Všichni se mohli zahřát čajem a posilnit se dobrotami, které byly připravené na stolečcích. Každý dostal perníček s motivem berušky a medaili na památku. Děkujeme všem, kteří se na akci jakkoli podíleli, přinesly dobrůtky na stůl a nebo přispěli korunkou do kasičky. Výtěžek z akce bude použit pro děti na Mikuláše. Děkujeme všem rodičům, kteří vyrobili s dětmi domeček pro broučky a přinesly ho na zahradu školky. Doufáme, že i přes nepříznivé počasí jste si akci užili a budeme se těšit zase někdy příště.

více foto:

Pro rodiče

Svátek má Zdeňka

Státní svátky a významné dny na dnešek:

• Světový den házené

Zítra má svátek Jan

Státní svátky a významné dny na zítřek:

• Světový den osteoporózy