Mateřská škola SLUNÍČKO

Vida centrum

Vida centrum 1

V úterý 16.1. jsme se staršími dětmi vydaly do Vida centra do Brna, kde jsme se zúčastnily programu Tanec barev.

No a podívaná to byla náramná. Program byl interaktivní a děti si hlavně mohly všechno vyzkoušet. Děti se naučilily namíchat nejen barvy ve vodě, ale míchaly také světelné barvy. Zahrály si také na světlušky, hledaly správné barvy v lese a vytvářeli téměř světelnou show. Zjistily kdy a jak vzniká duha a pomocí „kouzelných brýlí“ viděly, z jakých barev je tvořeno bílé světlo. Po programu jsme dali svačinku a měli ještě dost času prozkoumat i spoustu dalších zajímavostí a pokusů ve Vida centru. Rozdělili jsme se na tři skupinky. Děti se dozvěděly jak vzniká tornádo, co umí odstředivá síla, použít také vlastní sílu k letu vzducholodí, pokusy s vodou, tancování na světelných panelech, hmatová stěna, let rakety, najdi správný klíč a mnoho dalšího.

Děti byly z výletu opravdu nadšeni a proto věříme, že se Vida centra ještě podíváme, protože jsme expozici nestihli ani celou projít. No a že se u takovéto zábavy ještě dozvíme spoustu důležitých informací, bereme jako výrazný bonus.

Program a doprava byla hrazena z projektu OP JAK- inovativní vzdělání.

foto:

https://photos.app.goo.gl/7vw32CMu5xkTYT8Q8

Pro rodiče

Kalendář

Po Út St Čt So Ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 1 2 3

Svátek

Svátek má Horymír

Zítra má svátek Bedřich