Výlet do Sonnetoru

Výlet do Sonnetoru 1

Dnes 31.5 jsme se celá školka vydala na školní výlet do bylinkového ráje Sonnetoru v Čejkovicích. Sonnetor se specializuje na výrobu čajů i různých koření a kořenicích směsí. Děti na začátku výletu shlédly krátký příběh o bylinkách, kde se dozvěděly, jaké bylinky používají při výrobě.

Mohli si vykreslit omalovánku, kde si své vědomosti ověřili. Prošli jsme si celý areál Sonnetoru. Navštívili jsme výrobní prostory firmy, viděli jsme, kde bylinky skladují, dozvěděli jsme se jakým způsobem jsou vypěstovány, a viděli jsme také samotný proces výroby čajových sáčků. Dále jsme mohli vidět různé druhy bylin a koření - mátu, meduňku, jalovec, kmín, měsíček, či chrpu a spoustu jiných bylin. Ke všem bylinám a koření si děti mohli přivonět. K degustaci jsme dostali Raráškův čaj, který nám všem moc chutnal. Po prohlídce jsme si užívali volné chvíle na zahradě, kde jsme se společně naobědvaly. Na zahradě jsme se houpali ve velké síti, zkusili jsme si přírodní chodníček, či odpočívali v relaxačních křesílkách. Na zahradě jsme mohli vidět všechny byliny naživo. Každý si na památku odnesl krabičku čaje, kterou si zkusil sám sestavit a naplnil si ji pytlíky čaje, diplom a samolepku. Výlet se nám moc všem líbil. Prožili jsme krásné dopoledne uprostřed vůní bylinek a koření.

Svátek má Jiří

• Světový den laboratorních zvířat
  • Mezinárodní den skautů a skautek

Zítra má svátek Marek