Zdravík a zvířátka z kouzelného lesa

Zdravík a zvířátka z kouzelného lesa 1

Ve čtvrtek 14.10 nás v rámci projektového dne Šablon III paní lektorka z programu Zdraví dětem.

Tentokrát měla pro nás připravený program Zdravík a zvířátka z kouzelného lesa. Paní lektorka a maňásek Zdravík nás seznámili se zdravým způsobem života – jíst ovoce, zeleninu, nepřejídat se a sportovat. V průběhu naučného pořadu Zdravík zavedl děti také na farmu, k rybníku a do lesa. Cílem programu bylo vysvětlit dětem, jaká zvířátka žijí na farmě, v lese, u rybníka, ve vodě… Naučit děti zvířátka rozeznat a správně je zařadit (obrázky zvířat umístit na vyznačené místo, kde žijí). Děti si osvojily názvy zvířat pro samce, samici a mládě. Uvědomily, jak je důležité chránit přírodu a neznečišťovat ji. Jakou funkci má les a k čemu slouží.

Pracovaly ve skupinách, třídily zvířátka dle obydlí, napodobovaly je pohybem, zahrály si pohybové hry „Na kočku a myš, Na medvěda, Na zajíčka“. V tělovýchovné chvilce znázornily „ježka, kobru, kočku a rybu“. Pořad byl doplněn krásnými obrázky, vhodnými maňásky či plyšovými hračkami. Pravidelně se střídala klidová a pohybová část, čímž byly děti vtaženy do pohádkového příběhu a tak udržely pozornost. Za svoji práci dostaly všechny děti odměnu v podobě zvířátkového pexesa, omalovánku a diplom za účast.

Foto:

Svátek má Oto